Ara
  • evokutuoyun

Çocuk gelişiminde oyun çok önemlidir…

Oyun çocuğun duygu ve düşüncelerini dışa vurduğu ve içsel motivasyonunu gözlemleyebileceğiniz bir eylemdir. Çocuğunuzla kusursuz iletişim kurmanın en etkili yöntemi oyundur. Çocuğunuzla oyun yoluyla paylaştığınız anlar ileri yıllarda da onunla iletişiminizin kesintisiz ve iyi bir şekilde sürmesini sağlar.


Her çocuk için oyun, ciddi bir uğraş,eğlence ve öğrenme aracıdır.Çocuğun yaşantısında nefes alıp vermek kadar önemli bir ihtiyaçtır. Son derece etkili ve kalıcı bir öğrenme aracı olan oyun çoğu ebeveynin düşündüğü gibi hiçte boşa geçen zaman değildir.Çocuğa başarısızlık endişesi duymadan dilediği kadar deneme fırsatı sunan oyun çocuğun yeteneklerini geliştirmesini,yeni beceriler edinmesini,yaratıcılığını arttırmayı, gözlem yeteneği geliştirmesini ve nihayet zihinsel,sosyal ve duyusal gelişiminde büyük rol oynar.


Oyun çocuğa karşılaştığı problemleri ve bilinmeyen durumlarla baş edebilmeyi öğretir.Oyun oynayan çocuk sıra beklemeyi, yardımlaşmayı,sorumluluk almayı,paylaşmayı,saygı duymayı ve kurallara uymayı öğrenir.


İyi bir çocuk yetiştirmek için çocuğunuzla oyun oynamalı ve oynarken sadece onunla ve oyunla ilgilenmelisiniz.Ne kadar çok birlikte vakit geçirip ne kadar çok oyun oynarsanız o kadar iletişiminiz artacak ve çocuğunuzdaki gelişmeyi belirgin bir şekilde gözlemleyeceksiniz.

28 görüntüleme1 yorum
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

©2020, evokutuoyun tarafından Wix.com ile kurulmuştur.